Chermon uvádí scénické oratorium
na motivy díla Jana Amose Komenského

Autorky Jarmily Bekové

V roce 2020 uplyne 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského, Učitele národů a v neposlední řadě čtvrtého největšího Čecha podle stejnojmenné ankety z roku 2005.

Aktuálnost jeho díla Labyrint světa a ráj srdce inspirovala pedagožku Jarmilu Bekovou ke zpracování scénického oratoria s názvem Labyrint. Spolu s režisérkou Hanou Mikoláškovou kladou velký důraz na moderní pojetí tak, aby byl příběh Poutníka, který hledá své místo ve složitém světě, srozumitelný pro všechny věkové kategorie.

 

Hudebně scénické představení v podání sólistů z Městského divadla Brno, symfonického orchestru Camerata Moravia a pěveckého sboru Chermon pod taktovkou dirigenta Joela Hány nabízí výjimečný kulturní zážitek pro celou rodinu. V hlavních rolích se představí Daniel Rymeš, Radek Novotný a sama autorka Jarmila Beková, na pódiu se objeví také speciální host Jan Sklenář.

Moderní a vzdušné zpracování podtrhují mj. i nadčasové kostýmy výtvarníka Davida Janoška.

Slavnostní premiéra proběhla v brněnském Sonu 8. března letošního roku. Další březnová představení v Olomouci, Praze i Ostravě byla kvůli koronavirové krizi přesunuta na listopad letošního roku:

Představení

12. 11.

Olomouc

Výstaviště Flóra

16. 11.

Praha

Obecní dům